Warsztaty i pokaz kulinarny WOLNEJ KUCHNI w Muzeum Powstania Warszawskiego


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bądź pierwszy)
Loading...
Udostępnij przepis: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

W najbliższą sobotę 18 maja podczas Nocy Muzeów w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędą się jedyne w swoim rodzaju warsztaty kulinarne o kuchni międzywojennej połączone z pokazem kulinarnym. Zobaczcie co zaserwujemy!

„SMAKI MIĘDZYWOJENNEJ WARSZAWY”:

„ŚLEDZIK NIKODEMA DYZMY” – Być może jedząc takie właśnie danie Dyzma zwrócił na siebie uwagę na salonach i rozpoczął swą szokującą karierę polityczną.

„ŻUR NA PRAWDZIWYM ZAKWASIE” – To kwintesencja polskiej kuchni w okresie międzywojnia. Zupę tą można było zjeść w każdym szanującym się wyszynku. Gościom smakowała szczególnie wybornie podczas nocnych tournée po stołecznych knajpach i lokalach.

„BRYZOL MARSZAŁKA SERWOWANY Z PĘCZAKIEM I GRZYBAMI” – W okresie międzywojennym mięso wołowe było dość drogim produktem, ale nie żałowano go na specjalne okazje i dla zasłużonych gości.

„TORT CZEKOLADOWY JAK  Z KAWIARNI ZIEMIAŃSKIEJ” – W dwudziestoleciu międzywojennym upowszechnił się zwyczaj przesiadywania w lokalach zwanych kawiarniami. W stolicy najpopularniejszą była „Ziemiańska” – ulubione miejsce spotkań ówczesnych celebrytów. Tu lansowano kierunki artystyczne, promowano adeptów pióra, tutaj rozwijało się także specyficzne warszawskie poczucie humoru;

***

Warsztaty i pokaz poprowadzi Agnieszka Długosz (osobisty trener kulinarny, autorka przepisów, stylistka jedzenia i blogerka www.wolnakuchnia.pl; swoje dania wielokrotnie prezentowała w programach telewizyjnych, prasie, internecie).

Zaczynamy o godz. 20.30. Czas trwania ok. 90 minut. Wstęp po rejestracji. Więcej informacji na stronie organizatora: Muzeum Powstania Warszawskiego

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z TEGO WYDARZENIA

Udostępnij przepis: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn


Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bądź pierwszy)
Loading...