Jedz kulturalnie: polecamy książki Domique Loreau o sztuce… szczęśliwego życia


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bądź pierwszy)
Loading...
Udostępnij przepis: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

JEDZ  KULTURALNIE! Polecamy muzykę, filmy i książki o tematyce jedzenia.

Jeśli szukacie książki na urlop do poczytania  w leżaku lub hamaku to serdecznie polecam książki Dominique Loreau – francuskiej dziennikarki od ponad dwudziestu pięciu lat mieszkającej w Japonii i zafascynowanej tamtejszą filozofią codzienności, ujętą w maksymie: „mniej znaczy więcej”.

W napisanej prostym językiem w „Sztuce prostoty” , „Sztuce minimalizmu” oraz genialnej „Sztuce Umiaru” (którą polecam szczególnie tym, którzy co i rusz próbują różnych diet) znajdziecie mądrą zachętę do do refleksji nad  stosunkiem do szeroko rozumianej konsumpcji.

„Umiarkowanie w jedzeniu i nauczenie się czerpania z tego przyjemności to klucze do lepszego życia. Wystarczy zmienić nawyki żywieniowe, by odzyskać zdrowie i dobre samopoczucie, a także by chronić środowisko naturalne i… swój portfel” – pisze Loreau.

Ci, których znam, po przeczytaniu  jednej z jej książek, zwykle sięgają po następne. Obok pomocnej  ” Sztuki planowania” od czerwca w polskich księgarniach jest dostępna także  nowo wydana „Sztuka sprzątania” (wszystkie pozycje wydane w nakładach  Wydawnictwa Czarna Owca).

Co prawda urlop wielu z nas kojarzy się z błogim lenistwem, ale czy nie warto poświęcić choć  jedno letnie popołudnie aby zrobić coś pożytecznego dla swojego samorozwoju?

 

Udostępnij przepis: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn


Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bądź pierwszy)
Loading...