Jedz kulturalnie: polecamy festiwal filmów o jedzeniu KUCHNIA+ FOOD FILM FEST


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bądź pierwszy)
Loading...
Udostępnij przepis: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

JEDZ  KULTURALNIE! Polecamy muzykę, filmy i książki o tematyce jedzenia

Jeśli w najbliższy weekend 22 – 24 listopada jesteście akurat w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku czy Wrocławiu koniecznie wybierzcie się na kinowe święto kulinarne czyli Kuchnia + FOOD FILM FEST. Jest to jedyny w swoim rodzaju przegląd filmów poświęconych sztuce gotowania  i społecznemu znaczeniu jedzenia, dostępny dla widzów dużego ekranu.

Wśród proponowanych filmów na tegorocznej piątej już edycji festiwalu znajdziecie 13 produkcji z Europy, Azji, Ameryki Północnej i Australii, poruszających różne aspekty jedzenia i gotowania.

Do zobaczenia czekają m. in.  filmy dokumentalne o chińskim szaleństwie na wina z Bordeaux, kulinarnych skarbach Tybetu czy Alpejskiej krainy mlekiem i czekolada płynącej.

Będzie można także zajrzeć do ogródka brytyjskiego następcy tronu księcia Karola lub podpatrzeć  mistrzów sztuki kulinarnej ze słynnej restauracji el Bulli  przy projektowaniu jedzeniowych niespodzianek.

Projekcjom – jak co roku – towarzyszą także spotkania dla smakoszy i nie tylko:

FILMOWA KOLACJA

W sobotę, 23 listopada o 21:45, zaraz po emisji filmu pt’. Czerwona Obsesja” rodzeństwo Państwa Kręglickich zaprasza do Arkad Kubickiego na Zamku Królewskim, Plac Zamkowy 4 na wspaniałą ucztę z  menu zainspirowanym filmem. CENA: 118 ZŁ (W CENIE BILETU JEST POKAZ FILMU „CZERWONA OBSESJA” W SOBOTĘ o 20:00)

FILMOWE ŚNIADANIE

W niedzielę  24 listopada o godzinie 11.00 jednocześnie we wszystkich festiwalowych miastach będzie można skosztować specjalnych potraw od lokalnych producentów, w tym z ekologicznych upraw i hodowli (szczegóły na stronie organizatora).

WYSTAWA FOTOGRAFII

Będą to prace francuskich fotografów, które zobaczymy w w restauracji Flaming&Co w Warszawie (ul. Fryderyka Chopina 5) dzięki współpracy z Hanną Borys: Culinary Events Paris.

W sobotę, 23 listopada o 11:00 równocześnie w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i we Wrocławiu, organizatorzy przygotowali specjalne warsztaty dla najmłodszych widzów.  Podczas zabawy dzieciaki odkryją możliwości swoich zmysłów i własnoręcznie przyrządzą pyszne  i zdrowe dania (szczegóły na stronie organizatora).

Do zobaczenia!

 

Udostępnij przepis: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn


Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bądź pierwszy)
Loading...